zdjecie_autorki

Aleksandra BajtYnka Bielarska

Jestem BajtYnką, mieszkam w pliku, kliknij! Bajeczek znam bez liku...

Od urodzenia mieszkam w Częstochowie. Dzieci zwracają się do mnie: Ciociu-Babciu, a krasnoludki: BajtYnko. Pierwszy wiersz dla dzieci pt. "Latawiec" napisałam w 2011 roku, przetestowałam go na synku kuzynki, sześcioletnim wówczas Piotrusiu, usłyszałam w nagrodę: "Fajny" i... piszę do dziś: dziękuję Ci Piotrusiu!

Zachwyca mnie i inspiruje otaczający nas świat: zwierzęta, rośliny, krajobrazy, wciąż na nowo zaskakują dzieci – sposobami pokonywania trudności, reakcjami na zachowania dorosłych (i nie tylko), kreatywnością, nowymi słówkami...

Najlepsze recenzje moich wierszy? To te, kiedy odwiedzające mnie dzieci już od progu pytają: Napisałaś nowy wierszyk?

Moje marzenia? Chciałabym, żeby królową wszystkich ludzi była pogoda ducha, a królem uśmiech.

~Ola BajtYnka Bielarska

skrzat

"Uprzejmie informuję, że BajtYnka jest laureatką XX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Malowanie słowem” im. Mieczysława Czychowskiego w kategorii: wiersze dla dzieci."

~Skrzat Tycilubek

Wiersz pt. „Ballada tramwajowa” - I miejsce w konkursie na nadwornego poetę MPK w Częstochowie, marzec 2014 r. wiersz w wydrukowany w częstochowskim dodatku Gazety Wyborczej, marzec2014 r.

Wiersz pt. „Kolorowe igraszki ważki” wydrukowany w Dukielskim Przeglądzie Samorządowym, sierpień 2014 r.

Laureatka XX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Malowanie słowem” im. Mieczysława Czychowskiego w kategorii: wiersze dla dzieci (2015r)

Wyróżnienie w X Konkursie Literackim „Suwalskie limeryki latem” (2016r) za limeryk pt.:Dopłyń mnie”.

Wyróżnienie w XII Edycji Konkursu Literackiego Sienkiewiczki’2016 za kolędę pt.:„Gdy nocą tuż pod gwiazdami”

III miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Poezji Religijnej ”O Palmę” (2017) oraz nagroda Starosty Bielskiego i nagroda „Mojego Powiatu” – jednego z patronów medialnych, za wiersz pt.:„Pytania do Pana”

III miejsce w VII Edycji Konkursu Literackiego Conradki’2017 za balladę pt.: „Było sobie dzieciństwo”.

II miejsce w X Edycji Konkursu Literackiego Conradki'2017 za fraszkę pt.: „Komunikat”

I miejsce: V OTWARTY FESTIWAL FRASZKI ”U-RODZINY” MYŚLENICE 2018 kategoria: Fraszka „PATRIOTYCZNA” za fraszkę pt.:„Przesłanie”

I miejsce w XI Edycji Konkursu Literackiego HERBERTKI'2018 za balladę pt.: „Kiedy my żyjemy”

Wiersz pt. „Wysłuchaj Panie i mnie i słowika” - I miejsce w XV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POETYCKIM NA WIERSZ – MBP w Wągrowcu (2020r.)

Wiersz pt. „Zamieszanie w warzywniaku” - nominacja do finału Powiatowego Turnieju Jednego Wiersza 2020 – WIERSZ OKNO NA ŚWIAT.

Cezary Kołodziejek 2019 & Karol Szewczyk 2020 ©